تخریب کنندگان پنهان در پشت مسئولان کسی با بخش خصوصی سر همکاری ندارد۹۴/۷/۱۹

یادداشت
تخریب کنندگان پنهان در پشت مسئولان
کسی با بخش خصوصی سر همکاری ندارد
بهروز فروتن
مشاور عالی کانون صنایع غذایی و بنیانگذار صنایع غذایی بهروز

موضوع تخلف تازگی ندارد و در همه صنایع، خواسته یا ناخواستهممکن است اتفاق بیفتد اما در صنعت غذا به دلیل حساسیتی که دارد، بیشتر نمود پیدا می کند. گاهی مواقع نیز عده ای این موضوع را بزرگ نمایی می کنند و این به زیان همه است.
تجربه ۴۰ ساله من نشان می دهد که برخی می خواهند تلاش و زحمات تولیدکنندگان ما را تخریب و عرصه را بر صنایع تولیدی کشور تنگ کنند و تولیدکنندگان بزرگ ما را از میدان بیرون ببرند. شوربختانه این تنگ نظری ها و بزرگ نمایی ها در صنایع غذایی کشور بیشتر مشهود است.
در چنین شرایطی دو نکته اساسی و مهم را به عنوان توصیه یاد آور می شوم؛ نخست آن که صنایع تولیدی کشور باید به خواسته مشروع و البته به حق جامعه مبنی بر تولید محصولات با کیفیت اهمیت بدهند. نکته دوم نیز مربوط به مسئولان و مقامات دولتی است که باید به بخش خصوصی و تولیدکنندگان داخلی کمک کنند تا از بار مشکلات تولید کم شود.
موضوعی که این روزها صنایع غذایی و آشامیدنی ما را با مشکلاتی مواجه کرده، مربوط به آب های بسته بندی است. شاید برخی صنعت آب را ساده گرفته اند و فکر می کنند مسایل این صنعت مانند آب خوردن آسان است اما چنین نیست. گر چه برندی مانند دماوند در تولید کنترل های لازم را انجام می دهد اما ممکن است در زمان محدودی ایراداتی پیش آید که با کنترل کیفی برطرف می شود.
شوربختانه در هفته های اخیر شاهد بوده ایم که عده ای با بزرگ نمایی می خواهند جلو تولید برند شناخته شده و بین المللی ما را در صنعت آب های بسته بندی بگیرند و البته این بلایی است که در سال های اخیر بر سر بسیاری از برندهای معروف صنایع غذایی نیز آمده است.
و باز هم شوربختانهعوامل این تخریب ها پشت دستگاه های نظارتی و مسئولان وزارت بهداشت پنهان شده اند. این ها کسانی هستند که از تحریم ها لذت می برند و در پی سودجویی های نامشروع و سرشار خود می گردند.
صنایع غذایی برای سروسامان دادن به این اوضاع تلاش های زیادی کرده اما کسی سر همکاری با صنایع و بخش خصوصی را ندارد. بر همین اساس طرح بسیار کاملی در زمینه بهبود و سلامت غذا را به وزیر بهداشت و رییس جمهوری ارایه دادیم که نیاز به هیچ بودجه دولتی ندارد اما به دلایل واهی این طرح را مسکوت گذاشتند و سربسته به ما گفتند که این جزو وظایف وزارت بهداشت نیست! این طرح ۷۰۰ هزار مرکز خوراک کشور از صنایع غذایی و آشامیدنی، رستوران ها، فست فودها، سوپرمارکت ها و تمامی مراکزی که به خوراک مربوط است را زیر پوشش می گیرد. توضیحات کامل این طرح را در آتی بیان خواهم کرد. امیدواریم مسئولان به آن التفات بیشتری نشان دهند.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *